شماره تماس با ما: 77670113 (21) 98+

فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران از سوی رئیس‌جمهور افتتاح شد

تاریخ خبر : 09/11/1398  منبع خبر : Manager


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با اشاره به افتتاح فاز نخست تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در سال ۱۳۹۴ گفت: امروز بعد از چهار سال شاهد افتتاح فاز دوم این تصفیه‌خانه هستیم که در هر ثانیه پنج متر مکعب آب بهداشتی و سالم را به بیش از دو میلیون نفر از مردم منطقه جنوب شهر تهران و شهرهای جنوب شرق استان تهران می‌رساند.
روحانی افزود: این‌که شما می‌بینید در عرض چند ماه گذشته ۱۳۳ پروژه مهم آب و برق در ۲۲ استان تهران به ارزش ۱۹هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح شده است، به معنای قدرت دولت و مردم و تلاش ارزشمندی است که امروز در حال انجام است.
او افزود: امروز آمار و ارقام نشان می‌دهد در این دولت همان‌گونه که وزریر نیرو اعلام کردند تصفیه‌خانه‌ها در کشور ما نسبت به گذشته ۲,۶ برابر و تا پایان دولت با اجرای طرح‌های دیگری که در دست داریم این میزان سه برابر می‌شود؛ این درحالی است که دولت در تنگنا و سختی بوده است.
روحانی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید هفت میلیون نفر از روستاییان عزیز زیر پوشش آب آشامیدنی سالم و پایدار قرار گرفته‌اند و تا پایان دولت سه میلیون دیگر هم زیر پوشش قرار می‌گیرند؛ یعنی در مجموع ۱۰ میلیون نفر زیر پوشش قرار خواهند گرفت؛ اگر قبل از دولت تدبیر و امید آب سالم پایدار برای کم‌تر از یک میلیون روستایی فراهم بوده است، پایان این دولت ان‌شاء‌الله ۱۰ برابر می‌شود که کار عظیم و بزرگی است و ما باید افتخار کنیم به کار مهندسین، کارگران و تلاش‌گران ما که برای خدمت به مردم کار می‌کنند.


وزیر نیرو: ۱۷۴ پروژه به ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان در بخش‌های آب و فاضلاب و برق استان تهران در حال اجراست
رضا اردکانیان وزیر نیرو در آیین افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران گفت: وزارت نیرو در استان تهران پروژه‌های زیادی اجرا کرده است که ۱۷۴ پروژه با ۳۵ هزار میلیارد تومان هزینه در بخش‌های مختلف آب، برق و فاضلاب با ۴۵ درصد پیشرفت در حال اجراست.
اردکانیان افزود: در پویش «هر هفته الف-ب ایران» تاکنون در ۲۲ استان کشور ۱۳۳ پروژه مهم آب، فاضلاب و برق با سرمایه‌گذاری معادل ۱۹هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح شده است که ۲۷ پروژه آن امروز از سوی رئیس‌ محترم جمهوری در استان تهران افتتاح شد که مهم‌ترین آن‌ها همین فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران است.
به گفته اردکانیان ۲۰ پروژه تامین برق با ۲۷۵ میلیارد تومان در شهرهای تهران، قرچک، ورامین و اسلامشهر و سه پروژه نیروگاه خورشیدی با ۱۲۷ میلیارد تومان هزینه در دماوند و شهر ری و نیز آبرسانی به ۷۲ روستا با ۵۰ میلیارد تومان هزینه انجام شده است.


بختیاری: تصفیه‌خانه هفتم آب تهران تنها تصفیه‌خانه ویژه جنوب تهران و جنوب شرق استان تهران است
محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران در آیین افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران این تصفیه‌خانه را تنها تصفیه‌خانه ویژه مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ شهرداری تهران و نیز شهرهای قیامدشت، پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا دانست.
به گفته بختیاری با این تصفیه‌خانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب وارد مدار بهره‌برداری می‌شود در نتیجه ۱۵۰ چاه خاموش می‌شود که با توجه به بیلان منفی ۱۵۰ میلیون مترمکعبی در تهران، این میزان به منفی ۵۰ می‌رسد که به ذخیره آب در سفره‌های زیرزمینی کمک بزرگی می‌کند.
به گفته بختیاری دولت امسال در حوزه آب وفاضلاب سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است و در سال آینده این رقم به ۳۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که معادل کل پروژه‌های عمرانی شهرداری تهران است.
بختیاری اجرای طرح جامع ‌آب‌ تهران را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آب و فاضلاب استان تهران توصیف کرد و گفت: با اجرای این طرح پنج سد تأمین‌کننده آب تهران به هم متصل می‌شوند تا در زمان کم‌آبی، هیچ سدی در تهران از مدار خارج نشود.
او با بیان این‌که سال آینده سد امیرکبیر با ۵۱ کیلومتر تونل به سد ماملو متصل می‌شود، افزود: همچنین سال آینده دومین تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب کشور به نام فیروزبهرام با ظرفیت ۱۹۰ میلیون متر مکعب به بهره‌برداری می‌رسد که یک سال زودتر از زمان تعیین‌شده و طی سه سال به بهره‌برداری می رسد که سالانه ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای آن سرمایه‌گذاری شده است.
گفتنی است رئیس‌جمهوری در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران از طریق ویدئو کنفرانس دستور افتتاح چند پروژه دیگر را در حوزه آب و برق صادر کرد.

ثبت پیام


عضویت در خبرنامه

• دریافت آنلاین پیشنهاد قیمت
• دریافت مشاوره مهندسی در زمینه شیرآلات صنعتی
• خبر رسانی به اعضاء از جدیدترین نمایشگاهها ، کنفرانس ها و همایشها در ایران و سایر نقاط جهان
• اطلاع از آخرین خبرهای روز مرتبط با صنعت

خطا! لطفاً بخش های مشخص شده را اصلاح کنید ثبت با موفقیت انجام شد
ارسال...
اطلاعات تماس
شیرآلات صنعتی فاف
ایمیل: info@fafvalve.ir
info@fluidscontrol.com
تلفن: 021-77670113
فکس: 021-77670113
شبکه های اجتماعی
  • Google
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
© مالکیت معنوی محتوا 2012 . شیرآلات صنعتی فاف
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت : گیتی گستر
خانه درباره ما محصولات خدمات گواهینامه ها تاییدیه ها تماس با ما