شماره تماس با ما: 77670113 (21) 98+

با حضور استاندار تهران عملیات اجرایی طرح انتقال آب سطحی به شهرستان قدس آغاز شد

تاریخ خبر : 13/10/1398  منبع خبر : Manager


این طرح شامل پروژه‌هایی از جمله ۲۵۰۰ متر خط انتقال آب به قطر ۴۰۰ میلی‌متر، یک تصفیه‌خانه آب به ظرفیت ۱۲۰ لیتر در ثانیه، یک ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۷۲۰ متر مکعب در ساعت و ۱۴۰۰ متر خط انتقال به قطر ۶۰۰ میلی‌متر به مخزن شهید کاظمی است.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این مراسم با اشاره به هزینه‌‌های بالای طرح‌های آب‌رسانی اظهار داشت: با اجرای طرح انتقال آب سطحی برای نخستین بار در غرب استان، آب شُرب با کیفیت در اختیار شهروندان شهرستان قدس قرار می‌گیرد.

او اضافه کرد: تبدیل آب‌های سطحی به آب شُرب به‌مراتب دشوارتر است، اما برای دولت سلامت مردم در اولویت قرار دارد و اکنون با تغییر دیدگاه و نگرش‌ها به استان تهران و شهرستان‌های استان شاهد جهشی عظیم در توسعه استان تهران هستیم.

محسنی بندپی افزود: به عنوان استاندار تهران به مردم شهرستان قدس قول می‌دهم که هر آنچه در توان دارم برای تسریع در بهره‌برداری این طرح به کار بگیرم.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران نیز در این آیین با اشاره به هزینه تولید هر متر مکعب آب شرب برای استفاده شهروندان گفت: متوسط هزینه تولید هر متر مکعب آب شرب برای دولت ۲۵۰۰ تومان است، در حالی که ۶۰۰ تومان از شهروندان دریافت می‌شود.

او با اشاره به پایین‌بودن سرانه مصرف آب آشامیدنی در استان تهران نسبت به میانگین کشوری بیان کرد: سرانه آب برای هر شهروند در کشور ۱۷۰۰ متر مکعب در سال است ولی در استان تهران برای هر شهروند تهرانی ۳۵۰ مترمکعب در سال برآورد شده است.

بختیاری افزود: در تهران ۳۵ درصد منابع آبی، صرف آب شُرب می‌شود که با این آمار تأمین آب شُرب در استان تهران بسیار راهبردی و سخت است.

به گفته بختیاری طرح انتقال آب سطحی به شهرستان قدس با ۱۷۵ میلیارد ریال اعتبار در مدت ۹ ماه به‌ بهره‌برداری می‌رسد.  

ثبت پیام


عضویت در خبرنامه

• دریافت آنلاین پیشنهاد قیمت
• دریافت مشاوره مهندسی در زمینه شیرآلات صنعتی
• خبر رسانی به اعضاء از جدیدترین نمایشگاهها ، کنفرانس ها و همایشها در ایران و سایر نقاط جهان
• اطلاع از آخرین خبرهای روز مرتبط با صنعت

خطا! لطفاً بخش های مشخص شده را اصلاح کنید ثبت با موفقیت انجام شد
ارسال...
اطلاعات تماس
شیرآلات صنعتی فاف
ایمیل: info@fafvalve.ir
info@fluidscontrol.com
تلفن: 021-77670113
فکس: 021-77670113
شبکه های اجتماعی
  • Google
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
© مالکیت معنوی محتوا 2012 . شیرآلات صنعتی فاف
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت : گیتی گستر
خانه درباره ما محصولات خدمات گواهینامه ها تاییدیه ها تماس با ما